Návod pre nevesty, ako si vybrať tie správne svadobné topánky

Svadobný deň sa blíži a prípravy sú v plnom prúde. V predošlých článkoch sme si spomenuli, na čo nezabudnúť pri plánovaní svadobnej výzdoby, aj ako si vybrať tie správne svadobné oznámenia. Teraz sa pozrieme troška iným smerom, a to na nemenej dôležitú časť vášho veľkého dňa, na svadobné topánky.

Je to predsa časť svadobného outfitu, na ktorej budete stáť celý deň aj noc. Možno sa budete prezliekať, a teda aj prezúvať, no tak či onak vás ponesú niekoľko hodín. Aj preto som si pre vás, nevesty, pripravila návod, ako si vybrať tie správne topánky na svadbu.

Obsah článku

Kde kúpiť svadobné topánky?

V špecializovaných obchodoch so svadobnými šatami väčšinou zoženiete aj svadobnú obuv. Samozrejme máte možnosť popozerať sa aj po klasických obchodoch s obuvou a zistiť, či vám tam nejaké črievičky padnú do oka.

Ak máte skúsenosti s kúpou cez internet a viete vašu veľkosť, môžete to skúsiť aj online cez eshopy s obuvou. Väčšinou majú aj samostatnú kategóriu svadobných topánok, kde si môžete pohodlne z domu vybrať tie pravé. Samozrejme, v tomto prípade si treba topánky objednať v dostatočnom predstihu, aby ste si na svadbu mali čo obuť.

Internetový obchod TOPANKOVO.skInternetový obchod VIVANTIS.skInternetový obchod EOBUV.skInternetový obchod BONPRIX.skInternetový obchod SHOEXPRESS.sk

Svadobné topánky a ich miesto vo svadobnom šatníku

Keď sa povie svadba, čo si predstavíte ako prvé? Sú to svadobné šaty, však? Lenže svadobné šaty nie sú to jediné, čo na sebe ako nevesta budete mať. Môžete mať aj svadobný závoj, patria tam samozrejmosti ako podväzok či práve spomínané svadobné topánky.

Tie sú vo svadobný deň nemenej dôležité. Z čoho teda máte na výber a na čo sa pri samotnej kúpe zamerať, aby ste nielen vy, ale najmä vaše nohy boli spokojné? Pozrime sa spolu, ako mať výber svadobných topánok pod kontrolou.

Topánky na svadbu – z čoho máte na výber?

Počas celého svadobného obradu, i po ňom, ako nevesta priťahujete neustálu pozornosť. Mnoho očí si vás za ten deň niekoľkokrát všimne a patrične premeria. Či už si myslíte, že však máte dlhé šaty a je jedno, aké topánky budete mať, verte, že minimálne raz uzrú svetlo sveta.

Svadobné lodičky

Biele svadobné lodičky sú pre mnohé nevesty klasika, ktorá sa nezaprie. Prečo je to tak? Nevesty si na svadobné lodičky nedajú dopustiť, pretože pôsobia veľmi žensky a elegantne. Odpovedzte si sami, čo vyzerá na ženskej nohe najkrajšie?

Biele svadobné lodičky sú medzi nevestami najobľúbenejšie
Biele svadobné lodičky sú medzi nevestami najobľúbenejšie

Samozrejme, dnes už nemusíte mať iba čisto biele svadobné lodičky. Záleží na vašej povahe a na tom, ako veľmi chcete, aby vaši svadobní hostia upierali zrak na vaše chodidlá. Zvyčajne si nevesty nedajú dopustiť práve na biele lodičky, ale v kurze sú aj maslové, strieborné či zlaté.

Pre tie extravagantnejšie z vás odporúčam vyskúšať si k šatám aj farebné lodičky, napríklad červené či modré. Samozrejme, je vhodné, aby všetko zapadalo do celkového vzhľadu, a to nielen vášho, ale aj vašej svadby. Pri neformálnej svadbe nič nepokazíte, ak si farbu rúžu zladíte s farbou topánok.

Svadobné balerínky

Ak patríte medzi nevesty, ktoré si na vysoké opätky nepotrpia, ale na komfort nedáte dopustiť, môžete skúsiť práve svadobné balerínky. Kto povedal, že na svadbu balerínky nepatria? Nenechajte sa odradiť názormi druhých. Je to váš deň a vaše pravidlá.

Biele svadobné balerínky
Ak nechcete byť vyššia než ženích, tak svadobné balerínky môžu byť pre vás ideálnym riešením

Budete mať svadbu v prírode? Alebo dokonca pri mori? Kľudne môžete behať aj bosé. 🙂 Balerínky sú na svadbu ako stvorené, ak máte rady pohodlie. Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že musia nejako vyzerať. Zvolila by som slávnostnejšie prevedenie.

TIP: Nielen u svadobných balerínok a lodičiek, ale celkovo pri svadobnej obuvi platí, že by mali ladiť s celkovým svadobným outfitom. Napríklad, ak máte jednoduchší model šiat, krásne pri ňom vynikne zdobená obuv. Ak máte, naopak, zdobenú a honosnú svadobnú róbu, skúste celkový dojem vyvážiť jednoduchými svadobnými topánkami a doplnkami.

Čo sa farby týka, biele svadobné balerínky budú vyzerať asi najlepšie. Každopádne ak máte možnosť, vyskúšajte rôzne druhy a farby. Nikdy neviete, čo vás ohúri a čo si nakoniec na svadbu obujete.

Svadobné sandále

V prípade, že sa vaša svadba bude konať v letných mesiacoch alebo niekde vonku, skúste, či vám k šatám nebudú ladiť skôr svadobné sandálky. Či už s opätkom, alebo bez, to už je na vás. Nižšie nevesty si zvyknú dávať opätky, aby na nich svadobné šaty krásne vynikli.

TIP: Na čo dbať pri výbere svadobných sandálok? Aby ste v nich mali čo najväčšiu stabilitu, skúste sa zamerať na modely, ktoré sú doplnené o remienok okolo členku. Nielenže vám poskytne želaný komfort, taktiež vám krásne zvýrazní členky.

V poslednej dobe sú obľúbené najmä sandále na platforme. Okrem toho, že vám pridajú pár centimetrov navyše, budete sa v nich cítiť pohodlnejšie ako na ihličkách. Takisto, ak si vyberiete sandálky s otvorenou špičkou, nezabudnite, že sa nezaobídete bez upravených nechtov.

Svadobné sandále
Svadobné sandále sú vhodné, keď sa svadba koná počas horúcich letných dní

Svadobné tenisky

Aktuálne sa na svadbách môžete čoraz častejšie stretnúť s týmto novým trendom. Najmä športovo založené nevesty si zvyknú dať namiesto lodičiek práve tenisky. Prípadne, ak si chcete vystreliť zo svadobčanov, že máte v pláne z obradu ujsť, môže to byť výborný nápad. 🙂

Originalite sa v tomto prípade medze nekladú. Tenisky sú väčšinou bielej farby a môžu byť napríklad vykladané kamienkami alebo inak zdobené. Ak to chcete vyskúšať s teniskami, ale príde vám to nevhodné, skúste si dať na obrad napríklad svadobné lodičky a po obrade sa prezuť do tenisiek.

Svadobné tenisky značky Converse
Tenisky značky Converse sú asi najobľúbenejšie svadobné tenisky

Svadobné čižmičky

Samozrejme som myslela aj na nevesty, ktoré sa vydávajú v zimných mesiacoch. Na trhu nájdete množstvo svadobných čižiem, a to od kotníkových až po čižmičky nad kolená. Nechcete predsa na taký výnimočný deň prechladnúť od nôh. Takisto v snehu sa ťažko prechádza v lodičkách.

Najčastejšie otázky

Cez časté otázky, ktoré vás ako nevesty zaujímajú, vám dám niekoľko tipov, ako si nájsť tie najvhodnejšie svadobné topánky. Teda také, ktoré budú nielen dobre vyzerať, ale v ktorých sa budete cítiť pohodlne.

Na čo sa mám pri výbere svadobných topánok zamerať?

Aké vlastnosti by mali mať vaše svadobné topánky? Ako som už vyššie spomenula, hlavným kritériom by malo byť pohodlie. V týchto topánkach máte stráviť jeden z najkrajších dní vášho života. Nepokazte si to nepohodlnými topánkami, vďaka ktorým by ste mysleli viac na bolesť ako na váš svadobný deň.

Možno vám to príde ako samozrejmosť, ale ako ďalšie kritérium spomeniem veľkosť. Nevesty si často vyberajú topánky, ktoré sú im trochu menšie. Robia to kvôli tomu, aby im topánky poriadne držali na nohe. Nie je to však najlepší nápad. Noha vám predsa cez deň aj opuchne a otlaky sú potom zaručené.

Takisto ani naopak to neplatí. Priveľké topánky sa vám budú vyzúvať a vy tak namiesto užívania si atmosféry, budete hľadať svoje črievičky. Či už ide o lodičky, balerínky, sandálky, čižmičky alebo tenisky, musia vám sadnúť ako uliate.

Vyššie som už spomenula stabilitu, ale opakovanie je matka múdrosti. Zamerajte sa teda aj na to, aby ste sa vo vašich svadobných topánkach cítili sebaisto. Nechcete sa predsa vo váš svadobný deň potkýňať či vyvrtnúť si členok.

Stačí mi jeden pár?

Toto je jedna z tých ťažších otázok. V podstate je dobré mať aj plán B. Nikdy neviete, čo sa stane. Mnoho neviest sa po čase prezúva do pohodlnejších topánok. Takže v tomto prípade je naozaj lepšie mať po ruke aj náhradu, keby sa vám topánky zašpinili alebo by ste ich prosto chceli zmeniť.

TIP: Doprajte si pred vašim veľkým dňom wellness a nezabudnite ani na vaše chodidlá. Pedikúra sa vám hodí najmä v tom prípade, ak budete mať sandálky s otvorenou špičkou. Okrem toho vám aj samotná obuv lepšie padne na nohu a vy sa tak budete cítiť presne tak ako treba – dokonalo.

Stačia mi lacné lodičky?

Áno, aj spomedzi lacnejších obchodov s obuvou si viete kúpiť spoločenské topánky, v ktorých sa budete cítiť dobre. Nie vždy cena zodpovedá kvalite. U tých drahších ale budete mať predsa len väčšiu istotu, že ich budete môcť využiť aj na ďalších spoločenských akciách.

Ako zabezpečím, aby som si v obchode nevybrala zle?

Aby ste pri výbere svadobných topánok mali istotu, že váš výber bol správny, skúšajte si ich v poobedných hodinách alebo večer. Nohy vám v priebehu dňa opúchajú, takže budete vedieť, ako vám topánka bude sedieť aj po pár hodinách na nohách.

TIP: Pozrite si rôzne svadobné dekorácie. A mysleli ste už na sladké darčeky pre svadobných hostí?

Mám najskôr kupovať svadobné topánky alebo svadobné šaty?

V tomto prípade vám neviem dať jednoznačnú odpoveď. Sú nevesty, ktoré mali topánky skôr ako samotné svadobné šaty a nemali s tým problém. Jednoduchšie je ale vybrať si najskôr svadobné šaty a následne k nim hľadať tie najvhodnejšie svadobné topánky.

Aký vysoký opätok je najlepší?

S výškou opätku by som to osobne nepreháňala. Samozrejme, ak je nevesta zvyknutá na vysoké opätky, môže zvoliť akúkoľvek výšku. V tomto prípade si dávajte hlavne pozor na to, aby ste neboli vyššie ako váš nastávajúci.

Milé nevestičky, dúfam, že som vám s výberom tých pravých svadobných topánok pomohla. Nezabudnite na tipy, ktoré som vám spísala. Nech sa svadba vydarí. A nezabudnite poslať fotky tých svojich pravých. 🙂

Zdroje:

5/5 - (1 vote)
S písaním som začínala ako 12-ročná, a to poéziou a vedecko-fantastickými poviedkami. Neskôr prišli na rad blogy, potom vlastné domény a aktuálne sa moje hobby stalo mojím živobytím. Ak práve nerobím na svojich projektoch či pre klientov, nájdete ma buď v kruhu rodiny, s priateľmi v kaviarni alebo na prechádzke.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.