Zistite, v čom spočíva kvalita oblečenia značky Napapijri

Keď sa povie Napapijri, väčšina z nás si ako prvé predstaví ich najobľúbenejší produkt, bundu Skidoo. Táto značka však nepredáva len bundy. Ich sortiment je plný kvalitného oblečenia a obuvi, o ktorej si v nasledujúcich riadkoch povieme viac.

Obsah článku

Kde kúpiť produkty značky Napapijri

Obľúbené Skidoo bundy, ale aj ďalšie produkty značky Napapijri ako sú mikiny, tričká, tenisky, čiapky či batohy, nakúpite nielen priamo v ich predajniach. Ak chcete čo-to ušetriť, lacnejší sortiment nájdete na bazároch ako je Bazoš, prípadne vo výpredajoch. Nazrite do niekoľkých e-shopov a vyberte si z ponuky kvalitného talianskeho oblečenia a obuvi.

NAPAPIJRI BUNDY, MIKINY, OBUV A INÝ SORTIMENT
Internetový obchod BIBLOO.skFashion katalóg GOFASHION.skInternetový obchod ANSWEAR.skInternetový obchod BIGBRANDS.skInternetový obchod OTTO.skInternetový obchod EOBUV.sk

O značke Napapijri

Napapijri je talianska prémiová značka, ktorá kedysi začínala výrobou cestovných tašiek. Dnes pod touto značkou nájdete nielen oblečenie pre mužov, ženy a deti, ale aj rôzne doplnky, obuv a tašky. Asi najviac sa však Napapijri spája s bundou Skidoo.

Momentálne asi najviac známym produktom značky sú Napapijri bundy
Momentálne asi najviac známym produktom značky sú Napapijri bundy

Produkty spoločnosti Napapijri sú zamerané na náročnejších zákazníkov. Začínali jedným obchodom v údolí talianskeho mestečka Aosta a teraz ich produkty nájdete na viac ako 2 000 miestach po celom svete.

VŠIMLI STE SI, ŽE ich reklamy sa sústredia na cestovanie? Popritom sa zameriavajú na environmentálne povedomie a ich marketing je založený najmä na dobrodružstve a spoznávaní svojho okolia.

História značky

Značka Napapijri bola založená v meste Aosta v Taliansku, a to v roku 1987. Začínali výrobou cestovných tašiek a o tri roky neskôr začali navrhovať a vyrábať oblečenie a doplnky. Vtedy vznikla obľúbená bunda Skidoo. Táto ľahká nepremokavá bunda do dažďa, určená aj na nosenie v extrémnych teplotách, si rýchlo získala svojich prvých fanúšikov.

Napapijri cestovná taška
Napapijri je talianska prémiová značka, ktorá kedysi začínala výrobou cestovných tašiek.

V roku 2002 priniesli na trh detskú obuv Napapijri Kids a o 5 rokov neskôr pribudla aj dámska a pánska obuv Napapijri. Postupne začala rásť aj ich sieť obchodov a dostávali sa do krajín ako je Francúzsko, Švédsko, Kórea či naše Slovensko. Dnes môžete túto značku nájsť v 175 maloobchodných predajniach v až 30 krajinách, a to predovšetkým v západnej a vo východnej Európe. Aj v našom hlavnom meste, v Bratislave.

VEDELI STE, ŽE značka Napapijri je variant fínskeho slova napapiiri, ktorý v preklade znamená polárny kruh? Jeho logo vo svojej grafickej podobe naznačuje severný a južný pól. Okrem toho si môžete všimnúť, že ich logo je vlastne vlajka Nórska.
Logo značky NAPAPIJRI
Logo značky NAPAPIJRI

Produkty značky Napapijri

Spoločnosť pod značkou Napapijri navrhuje a vyrába neformálne športové oblečenie pre mužov, ženy a deti. Okrem toho u nich nájdete aj Napapijri obuv, tašky, batohy a príslušenstvo ako opasky, čiapky, šály, rukavice a ponožky.

Digitálne pletené oblečenie

Napapijri prišlo na trh s novou technickou radou digitálne pleteného oblečenia, a to pod názvom Ze-Knit. V tejto rade nájdete niekoľko jednofarebných búnd, nohavíc, mikín a dokonca aj kombinézu.

Oblečenie si pritom prešlo mnohými inováciami. Textílie majú hydroizoláciu, sú priedušné a vďaka digitálnemu pleteniu poskytujú flexibilitu, teplo a odvádzajú vlhkosť. Celkovo by mohlo digitálne pletenie potenciálne zmeniť odevné odvetvie, tak ako 3D tlač mení dizajn a výrobu.

Napapijri mikina
Mikina značky Napapijri

Ide o revolúciu v spôsobe výroby odevov, ktorá umožňuje umiestniť určité funkcie oblečenia presne na tie miesta, kde to telo najviac potrebuje. Predstavy Napapijri sú také, že položky Ze-Knit by mohli byť navrhnuté individuálne pre svojho konečného spotrebiteľa, a teda na objednávku.

Dopad na životné prostredie

Vyššie spomínaný projekt spája filozofiu spoločnosti Napapijri s názvom Urob to lepšie. Značka si dala záväzok, že bude vyrábať vysoko výkonné technické odevy s minimálnym vplyvom na životné prostredie.

Ze-Knit produkty by mohli predstavovať odpoveď na otázky týkajúce sa využívania zdrojov. Ich digitálny dizajn a špecifická výrobná metóda totiž nielen zjednodušuje celý proces výroby, ale znižuje aj množstvo odpadu, a to až o 30%. Tento futuristický koncept by sa tak mohol dočkať veľkého uznania.

Mimo tohto projektu už niekoľko rokov nepoužívajú živočíšnu kožušinu a nahradili ju ekologickou kožušinou vyrábanou zo syntetických vlákien. Tieto vlákna dokonca neobsahujú žiadne prísady a iné chemikálie. A aby ste boli pekne v teple, vytvorili izolačnú náplň Thermo-Fiber™, ktorá zaručuje vynikajúcu tepelnú reguláciu a izoláciu.

Napapijri a zodpovednosť voči životnému prostrediu

Spoločnosť Napapijri podporuje cestovanie a výskum. Napríklad od roku 2008 spolupracuje značka Napapijri s fotografom a dobrodruhom, Sebastianom Copelandom. Nakoľko otvorili nový obchod v Miláne, rozhodli sa priamo v obchode predstaviť výstavu fotografií spoločnosti Copeland s názvom Antarktída: globálne otepľovanie.

Výnosy z predaja týchto fotografií získala spoločnosť Global Green USA. Napapijri aj naďalej sponzoruje spoločnosť Copeland a ich expedície na fotografovanie a filmovanie ohrozeného životného prostredia.

Napapijri a oblasť udržateľnosti

Sebastian Copeland ako Napapijri veľvyslanec v oblasti udržateľnosti, pracuje ako fotograf a dokumentarista. Jeho vášeň a odhodlanie konať, sa priamo cez značku Napapijri prenesie aj na vás. Počas svojich expedícií na póly sa snaží vyzývať a inšpirovať ľudí, aby sa nebáli robiť niečo pre naše životné prostredie.

Napapijri ako súčasť spoločnosti VF Corporation, jednej z najväčších svetových spoločností v oblasti odevov, obuvi a doplnkov, sa zaviazali k sociálnym a environmentálnym iniciatívam. Príkladom je aj program Responsible Sourcing, ktorý sa zameriava na pracovníkov tovární, kde sa vyrábajú ich výrobky. Ciele spoločnosti VF Corporation a značky Napapijri do roku 2025 sú zamerané najmä na spotrebu energie zo 100% obnoviteľných zdrojov.

Najčastejšie otázky o Napapijri produktoch

Chcete vedieť niečo, čo sa ešte v článku nespomenulo? Pripravila som pre vás pár otázok, ktoré by vás mohli zaujímať.

Ako môžem čistiť oblečenie značky Napapijri?

Máte zimné topánky, snehule či tenisky značky Napapijri? Alebo ich bundu či mikinu? Nech už ide o akýkoľvek ich výrobok, pred samotným čistením si vždy pozrite symboly starostlivosti, ktoré nájdete na štítku svojho odevu. Ak sa nimi budete riadiť, nič tým nepokazíte.

Nájdem na stránke Napapijri.com všetky ich produkty?

Oficiálny medzinárodný eshop Napapijri sa zameriava vždy na aktuálnu kolekciu Napapijri. Môžete tam však nájsť aj zľavnené kúsky z predchádzajúcej kolekcie. Záleží na tom, či spustili dopredaj, alebo sa sústredia už len na novú kolekciu.

Obuv značky Napapijri
Obuv značky Napapijri

Nájdem v kamenných obchodoch rovnaké výrobky ako na e-shope?

V kamenných obchodoch by ste mali nájsť rovnaké produkty ako na online shope Napapijri. Môže sa vám ale stať, že nenájdete vaše číslo, prípadne bude konkrétny výrobok už vypredaný. Najistejšie bude, ak si pred samotnou návštevou kamennej predajne vopred zavoláte a uistíte sa, že tam kúsok, o ktorý máte záujem, bude.

Značka Napapijri má veľmi peknú myšlienku a vyrábajú naozaj kvalitné veci. Ak s ňou už máte skúsenosti, pochváľte sa a dajte nám vedieť, ako vám ich veci sedia, prípadne, ktoré ich produkty máte najradšej.

Zdroje:

4.5/5 - (2 votes)
S písaním som začínala ako 12-ročná, a to poéziou a vedecko-fantastickými poviedkami. Neskôr prišli na rad blogy, potom vlastné domény a aktuálne sa moje hobby stalo mojím živobytím. Ak práve nerobím na svojich projektoch či pre klientov, nájdete ma buď v kruhu rodiny, s priateľmi v kaviarni alebo na prechádzke.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.