Chcete si kúpiť Dormeo matrace? Naše recenzie vám poradia s výberom.

Studio moderna zahŕňa produkty viacerých značiek, od kuchynských doplnkov, vankúšov, matracov, až po hračky pre deti. Tie si môžete kúpiť online v oficiálnom eshope každej zo značiek spoločnosti Studio Moderna. Najširšiu ponuku a výborné akcie vrátane Dormeo matracov ponúka TopShop. Jednotlivé značky, Delimano, Wellneo, Walkmaxx nájdete aj v kamenných predajniach ako NAY alebo OKAY. V rámci niektorých vernostných programov obchodného domu Kaufland si pri dostatočnom počte bodov môžete zakúpiť produkty Dormeo v akcii, dokonca za polovičné ceny.

Studio Moderna – z Kosmodisku až po spoločnosť s tisíckami produktov

Písal sa rok 1991 keď Branislav Stojanovič zo Srbska z kúska plastu vytvaroval dnes už celosvetovo známu pomôcku Kosmodisk. Veľký potenciál tohto výrobku si všimli zakladatelia spoločnosti Studio Moderna Livija Dolanc a Sandi Češko. V roku 1992 sa rozhodli tento patent odkúpiť, a z malej garáže v Slovinskom mestečku Zagorje ďalej distribuovať do celého sveta. O dva roky neskôr si táto pomôcka získala viac ako 10 000 spokojných používateľov, ktorých počet neustále rastie.

E-SHOPY SPOLOČNOSTI STUDIO MODERNA
Internetový obchod TOPSHOP.skInternetový obchod DORMEO.skInternetový obchod DELIMANO.skInternetový obchod WELLNEO.skInternetový obchod WALKMAXX.sk

Značka TopShop a éra teleshoppingu

Z malej produktovej spoločnosti sa postupne stala veľká obchodná sieť s niekoľkými značkami. Jednou z najúspešnejších je značka TopShop s množstvom produktov, ktoré sa dostali nielen do katalógov, ale aj televíznych reklám. Na Slovensku odštartovala v roku 1997 a následne pokračovala do ďalších krajín Európy.

Spoločnosť Studio Moderna vlastní viacero známych značiek ako sú napr. Delimano, Dormeo, Walkmaxx a iné..
Spoločnosť Studio Moderna vlastní viacero známych značiek ako sú napr. Delimano, Dormeo, TopShop, Walkmaxx a iné..

Matrace Dormeo prinášajú revolúciu v podobe kvalitného spánku

Po niekoľkých rokoch inovácií, teleshopingu a masívnej reklamy sa Studio Moderna rozšírilo o ďalšiu značku – Dormeo. Penové matrace Dormeo sa stali synonymom zdravého a kvalitného spánku za bezkonkurenčnú cenu. Obľúbili si ich milióny ľudí po celom svete. V súčasnosti Dormeo ponúka viac ako 300 produktov na spanie, vrátane vankúšov, prikrývok, topperov, až po posteľnú bielizeň.

Čím sa Dormeo matrace odlišujú od ostatných matracov?

Značka Dormeo sa vo svojich matracoch rozhodla využiť potenciál pamäťovej peny, ktorá tvorí základ každého matraca. Pamäťová pena nielenže dokáže zmeniť svoj tvar vplyvom aktuálnej teploty, ale disponuje aj radom ďalších vlastnostní. Kvalitu tzv. lenivej peny môžu potvrdiť astronauti z NASA, lekári a na lôžko pripútaní pacienti v nemocniciach po celej Európe.

Matrace značky Dormeo sú medzi užívateľmi obľúbené
Matrace značky Dormeo sú medzi užívateľmi obľúbené

Vysoká miera elasticity a viskozity

Vďaka viskozite pamäťovej peny dokážu matrace Dormeo odolávať tlaku vašej váhy, ktorú rozložia po celom obvode matraca. Chrbticu tak udržia v prirodzenom oblúku počas celej noci. Elasticita matraca zas zabezpečí jeho vrátenie do pôvodného tvaru, čím sa predchádza vzniku preležaných miest.

Špeciálna ochrana SANITIZED jednotlivých vrstiev

Na povrchu každého matraca sa nachádza bavlnený kryt impregnovaný ochranou SANITIZED, ktorá zabraňuje množeniu baktérií a roztočov. Podobnou funkciou disponuje aj spodná vrstva pod krytom, zložená zo silikónovej vaty, poskytujúca taktiež dostatočnú ochranu proti baktériám a alergénom.

VEDELI STE, ŽE matrac môže obsahovať po niekoľkých rokoch až 10 miliónov drobných roztočov, húb a baktérií?

Všetky mikroorganizmy negatívne ovplyvňujú kvalitu spánku, obzvlášť u ľudí trpiacich rôznymi alergiami. Z tohto dôvodu sú kryty matracov ošetrené aj ochrannou vrstvou CleanEffect, ktorá podobne ako vyššie spomínaný bavlnený kryt, zabezpečuje ochranu proti prachu a baktériám.

Recenzie 3 vybraných Dormeo matracov

Ponuka matracov Dormeo je naozaj široká. Môžete si vybrať z matracov s nižším stupňom tvrdosti, až po ortopedické matrace Dormeo pre osoby pripútané na lôžko, či ľudí s bolesťami kĺbov a chrbtice. V nasledujúcej časti som pre vás vybrala a porovnala 3 Dormeo matrace s prihliadnutím na ich kvalitu a cenu.

Matrac Siena – pre nenáročných

Pevný, priedušný matrac Siena s extra spevnenou prednou časťou sa prispôsobí tvaru vášho tela v akejkoľvek polohe. Jadro je tvrdé, zložené z recyklovateľnej Ecocell peny, ktorá vyniká svojou elasticitou a priedušnosťou. K  sviežosti matraca prispieva aj špeciálna tkanina 3D Airmesh, umiestnená po bokoch matraca. Prostredníctvom niekoľkých tisícov malých otvorov zabezpečuje pravidelnú cirkuláciu vzduchu, čo ocenia najmä ľudia s alergiami.

Matrac Siena je spomedzi ostatných Dormeo matracov určený skôr pre nenáročných zákazníkov
Matrac Siena je spomedzi ostatných Dormeo matracov určený skôr pre nenáročných zákazníkov

Matrac Siena disponuje najvyšším stupňom tvrdosti s hrúbkou 16 cm. Vzhľadom na to je vhodný pre ľudí s telesnou hmotnosťou do 130 kg. Telu poskytuje dostatočnú pevnosť a podporu počas celej noci. Navyše má ľahký, snímateľný poťah na zips, ktorý stačí jednoducho rozopnúť a dať prať maximálne pri 40 stupňoch.

Výhody:

 • Pevný, elastický a vysoko prispôsobivý sa tvaru vášho tela
 • Recyklovateľný, antibakteriálny
 • Praktický, ľahko odnímateľný poťah na zips
 • Vhodný pre osoby do 130 kg
 • Certifikovaný so 6 ročnou zárukou
 • 30 dňová skúšobná doba na vrátenie matraca

Nevýhody:

 • Pre niekoho sa môže zdať príliš tvrdý
 • Tenký

Obojstranný matrac iMemory S Plus II – zlatá stredná cesta

Veľkým benefitom matraca iMemory S Plus II sú jeho obojstranné jadrá s hrúbkou 20 cm a 4 rôznymi úrovňami tvrdosti, ktoré si môžete ľubovoľne otáčať podľa svojich aktuálnych potrieb. K lepšiemu komfortu prispievajú aj pružiny Octaspring, zabezpečujúce dostatočnú oporu a príjemnú mäkkosť tak v oblasti krku a hlavy, ako aj nôh.

Matrac iMemory S Plus II je ideálny pre páry preferujúce jeden veľký spoločný matrac, ktorý bude dokonale uspokojovať ich individuálne potreby. Vďaka dvom oddeleným jadrám s rôznymi stupňami tvrdosti a opory tela si môžete otočiť svoju polovicu matraca presne tak, ako vám vyhovuje. Navyše pod pevným poťahom obohateným o pamäťovú penu iMemory pôsobia jadrá ako celok, bez akejkoľvek medzery uprostred.

Pozitívne skúsenosti zákazníkov s Dormeo matracom iMemory S Plus II
Pozitívne skúsenosti zákazníkov s matracom iMemory S Plus II

Výhody:

 • nosnosť matraca až 140 kg
 • rôzne stupne tvrdosti a opory tela
 • snímateľný poťah matraca
 • odvetrávací systém a priedušná tkanina
 • recyklovateľný matrac s antibakteriálnou ochranou
 • 60 dňová skúšobná doba a 15 ročná záruka

Nevýhody:

 • Vyššia cena

Obojstranný matrac Air Lux plus –  pre náročných

Matrac Air Lux plus je jedným z najkvalitnejších modelov značky Dormeo. Disponuje obojstranným jadrom tvoreným z vrstvy taštičkových a špeciálnych Octaspring pružín, ktoré garantujú 3D prispôsobivosť matraca každej časti vášho tela. Jednotlivé pružiny sú obalené v pamäťovej pene Ecocell poskytujúcej telu dostatočnú oporu v akejkoľvek polohe. K lepšiemu komfortu prispieva aj 5 zón s rôznymi stupňami tvrdosti.

Matrac Air Lux plus je určený pre náročných zákazníkov
Matrac Air Lux plus je určený pre náročných zákazníkov

V porovnaní s predchádzajúcimi matracmi, Air Lux plus dokáže regulovať teplotu na základe aktuálnych podmienok. V zimných mesiacoch viaže prebytočnú vlhkosť a počas horúcich letných nocí ju zas uvoľní a príjemne vás ochladí. Antibakteriálna ochrana CleanEffect® je samozrejmosťou, podobne ako aj snímateľný poťah, ktorý môžete prať v práčke.

Hrúbka 27 cmmaximálna nosnosť 140 kg robia z tohto matraca obľúbený kúsok tak medzi mladšími, ako aj staršími ľuďmi, ktorí trávia na lôžku väčšinu dňa. Vďaka špeciálnemu vetraciemu systému Air Plus je až 8 -krát vzdušnejší než iné modely. Nielenže zabraňuje vzniku horúcich miest, ale aj starostlivo odvádza prebytočnú vlhkosť z matraca preč, čím matrac chráni pred roztočmi a baktériami.

Recenzie zákazníkov na matrac Air Lux plus
Recenzie zákazníkov na matrac Air Lux plus

Výhody:

 • Jednotlivé vrstvy sa dokonale prispôsobia tvaru tela
 • Možnosť otočiť matrac na základe požadovanej tvrdosti
 • Disponuje dvoma samostatnými duálnymi jadrami s 5 zónami
 • Dokáže reagovať a prispôsobiť sa zmenám teploty
 • 5 vrstiev pien a 3 vrstvy pružín poskytujú telu potrebnú oporu
 • Antibakteriálna ochrana a 15 ročná záruka

Nevýhody:

 • Vyššia cena
 • Ťažšia manipulácia s matracom

Výber matraca Dormeo vám uľahčí online test

Vybrať si z ponuky matracov taký, ktorý bude pre vás ten najlepší je náročné. Pomôcť vám však môže tzv. Dormeo matracový pomocník, teda test s 5 otázkami, ktorých vyhodnotenie spolu s návrhom konkrétneho matraca dostanete na email bezprostredne po vyplnení.

Ako sa správne rozbaľujú Dormeo matrace?

V prípade, že ste si už objednali, alebo sa ešte len chystáte objednať matrac značky Dormeo, je dôležité ho vedieť bez poškodenia rozbaliť. Celý postup rozbaľovania matraca je výborne ukázaný vo videu.

Rozbaľovanie matraca v 3 základných bodoch:

 • Najskôr opatrne pomocou nožničiek rozstrihnite vrchný obal.
 • Vystrite matrac a odstrihnite rohy plastového obalu.
 • Vyberte matrac z obalu, umiestnite na rošt a nechajte matrac voľne na posteli aspoň 6 hodín, počas ktorých sa dostatočne nafúkne.

Aké ďalšie produkty nájdete pod značkou Dormeo?

Značka Dormeo sa spája predovšetkým s matracmi, avšak netreba zabúdať ani na rad ďalších produktov. Najväčšie zastúpenie po matracoch majú vankúše, paplóny a posteľná bielizeň, konkrétne obliečky, plachty, deky, podložky, či dokonca chrániče na matrace.

Dormeo vankúš a paplón
Pod značkou Dormeo nenájdete len matrace, ale aj vankúše, paplóny a inú posteľnú bielizeň

Vrátane produktov pre dospelých, Dormeo nezabúda ani na deti. V ponuke nájdete obliečky s detskými motívmi, farebné ortopedické vankúše, prikrývky a hrejivé sety. Do kategórie doplnkov zas patria uteráky, papuče, hrejivé vankúše, koberčekyzávesy.

Ak si teda plánujete zariaďovať spálňu, rozhodne odporúčam navštíviť niektorú z predajní Dormeo, ktoré sú po celom Slovensku.  V prípade, že preferujete skôr nákup cez internet, máte k dispozícii oficiálny eshop, ktorý ponúka zaujímavé akcie na jednotlivé produkty a zľavy na poštovné.

Dormeo patrí medzi popredných predajcov matracov dodávaných do celého sveta. Aké skúsenosti máte s týmito matracmi vy? Máte doma aj ďalšie produkty značky Dormeo, deky, vankúše, či posteľné prádlo? Budem rada, ak sa s nami o to podelíte v komentároch pod článkom.

Zdroje:

5/5 - (1 vote)
TIP-TOP ŽENA
Redakcia online magazínu TIPTOPZENA.sk. Pod týmto účtom sú uverejnené príspevky od viacerých autorov. Pokiaľ sa Vám naše články páčia a chceli by ste nás podporiť, môžete tak spraviť ich zdieľaním a like-ovaním. ĎAKUJEME!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.